Spis treści

FAQ :. Skróty i pojęciaPoniżej znaczenie skrótów i pojęć używanych na stronach RCConcept.

A

ARF [ang. Almost Ready to Fly], zmontowany i przetestowany wielowirnikowiec, który po kilku czynnościach wykonanych przez użytkownika jest gotowy do lotu. Wielowirnikowce w wersjach ARF wybierane są przez tych, którzy posiadają osprzęt RC i mają minimalne doświadczenie modelarskie oraz podstawowe umiejętności techniczne.

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

MRH [ang. Mission Ready Hornet], kompletny system gotowy do wykonania konkretnego zadania lub misji. Zestaw taki jest wybierany przez użytkowników, którzy wiedzą dokładnie do czego chcę użyć wielowirnikowca. Na przykład jeśli ma to być system do profesjonalnego filmowanie z powietrza przy użyciu kamery RED Scarlet to system składa się z: wielowirnikowca Hornet w konfiguracji OCTO, dwóch aparatur zdalnego sterowania (jednak dla operatora wielowirnikowca, druga dla operatora kamery), wydajnej ładowarki pakietów napędowych, odpowiedniej ilości pakietów napędowych, stabilizatora kamery zintegrowanej z platformą, systemu zdalnego sterowania kamerą, systemu podglądu kadru, systemów bezpieczeństwa.

N

O

P

R

RTF [ang. Ready To Fly], zestaw zawierający wszystko co jest potrzebne, żeby latać wielowirnikowcem. Poza samym wielowirnikowcem zestaw zawiera osprzęt RC, który jest konieczny do jego prawidłowej obsługi i eksploatacji. W skład osprzętu wchodzą następujące elementy: nadajnik zdalnego sterowania, odbiornik, pakiet napędowy, ładowarka pakietów.

S

SSE [ang. Sequential Switching Engines] - sekwencyjne włączanie silników. Można je wyłączyć przez odznaczenie opcji „Sequence for motors” w aplikacji MultiRotorGCDT.

T

U

W

V

X

Y

Z

faq/glossary.txt · ostatnio zmienione: 2012/12/22 16:07 przez Piotr Kleczyński