Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

wiadomosci_rcc_2013 [2014/01/02 17:27] (aktualna)
Piotr Kleczyński utworzono
Linia 1: Linia 1:
 +<​html><​span style="​color:​green;​font-size:​150%;​font-weight:​bold">​
 +Wiadomości RCC 2013
 +</​span><​hr></​html>​\\
  
 +===== 15.12.2013 =====
 +Dokładnie 4 lata temu 15 grudnia 2009 roku o godzinie 9:35 zdefiniowany został projekt easyDRON. W efekcie prac wykonanych przez zespół RCConcept TEAM w tym projekcie powstała seria wielowirnikowców Hornet, a także całe zaplecze techniczne: wiki, sklep, redmine, svn i wiele innych.
 +
 +Największym sukcesem 2013 roku było zakończenie prac nad własnym autopilotem a także opracowanie procedur automatycznego startu i lądowania oraz dopracowanie rejestratora binarnego zbierającego dane z częstotliwością 200Hz. Bardzo ważne było również opracowanie wielowirnikowca Hornet-X8LF zasilanego pakietami 6S. Pierwszym odbiorcom takiego systemu była Wojskowa Akademia Techniczna.
 +
 +===== 10.12.2013 =====
 +Dodany został opis automatycznego startu i lądowania Horneta oraz [[http://​wiki.rcconcept.pl/​doku.php?​id=konfiguracja_aparatury_w_trybie_hat_i_hal|sposób konfiguracji aparatury]].
 +
 +{{http://​www.rcconcept.pl/​imgs/​DokuWikiRCC/​HAT_HAL-opis_aparatury.png?​400}}
 +
 +===== 09.10.2013 =====
 +Ujawnił się błąd liczenia wysokości przy temperaturach mniejszych niż 20 st. C. Błąd jest o tyle uciążliwy,​ że funkcjonalność ALH przestaje działać i komputera pokładowy nie utrzymuje wysokości a jedynie działa jako limiter prędkości wznoszenia/​opadania. Pracę nad eliminacją błędu trwają...
 +
 +===== 25.09.2013 =====
 +W najnowszej wersji [[produkty:​oprogramowanie_multirotorgcdt#​najnowsza_wersja|aplikacji MultiRotorGCDT]] pojawiły się poprawki w zachowaniu kontrolek po wybraniu miksera S8. Dodatkowo publikujemy najnowszą wersję [[produkty:​oprogramowanie_wbudowane_dla_easycsdu_pro#​wersja_najnowsza|oprogramowania komputera pokładowego easyCSDU PRO]] w wersji 4.22 z bardzo dużą ilością zmian, ulepszeń i poprawek. Jest to pierwsza wersja oprogramowania z funkcjonalnością lotów automatycznych po zdefiniowanych punktach trasy pod kontrolą autopilota. Jest do tego potrzebny komputer pokładowy w wersji AP.
 +
 +===== 23.09.2013 =====
 +W najnowszej wersji [[produkty:​oprogramowanie_multirotorgcdt#​najnowsza_wersja|aplikacji MultiRotorGCDT]] do konfiguracji komputera pokładowego easyCSDU PRO pojawiła się opcja wyboru miksera dla OctoCoptera S8 w układzie ośmiu ramion. Jest to mikser pozwalający na budowę OctoCoptera latającego dwoma ramionami do przodu.
 +
 +===== 10.09.2013 =====
 +UWAGA!
 +
 +Firma GRAUPNER poinformowała o błędzie w oprogramowaniu nadajników HoTT. Wymienione niżej wersje oprogramowania są wadliwe, co może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji w powietrzu:
 +  * MX-12 wersja 1.740
 +  * MX-16 wersja 1.740
 +  * MX-20 wersja 1.150
 +  * MC-16 wersja 1.020
 +  * MC-20 wersja 1.040
 +  * MC-32 wersja 1.060
 +
 +Jeżeli w używanym nadajniku jest zainstalowane oprogramowanie w innej wersji ni wymienione nie ma konieczności aktulizacji. W innym wypadku trzeba dokonać aktualizacji zgodnie z instrukcją [[http://​www.graupner.de/​de/​supportdetail/​cc489e1d-0c1c-4cdd-a133-398d908bc27d|na stronie producenta]]. Odpłatną aktualizację można też zamówić w RCConcept. Zapraszamy!
 +
 +===== 01.09.2013 =====
 +Szukamy programisty,​ który uzupełni nasz zespół w zakresie rozwoju aplikacji MultiRotorGCDT. Więcej w dziale **[[Praca]]**.
 +
 +===== 09.08.2013 =====
 +Nowe wersje oprogramowania dla:
 +  - [[produkty:​oprogramowanie_wbudowane_dla_easycsdu_pro#​wersja_najnowsza|komputera pokładowego easyCSDU PRO]]
 +  - [[produkty:​oprogramowanie_wbudowane_dla_gimbalstab#​wersja_najnowsza|sterownika stabilizatora 2D gimbalSTAB]]
 +  - [[produkty:​oprogramowanie_multirotorgcdt#​najnowsza_wersja|aplikacji MultiRotorGCDT]]
 +
 +===== 16.07.2013 =====
 +Repozytorium z oprogramowaniem komputera pokładowego easyCSDU PRO właśnie uzyskało wersję 3000. W najnowszej wersji oprogramowania (dostępnej tylko po podpisaniu umowy licencyjnej) znajduje się funkcjonalność długo oczekiwana przez wymagających użytkowników korzystających z naszych rozwiazań:
 +  * **HAT** (**H**ornet **A**uto **T**ake-off)
 +  * **HAL** (**H**ornet **A**uto **L**anding)
 +
 +===== 20.05.2013 =====
 +Prace nad wyświetlaniem parametrów lotu na ekranie aparatury zdalnego sterowania pracującej w systemie HoTT zostały zakończone. Poza parametrami fizycznymi ​ takimi jak:
 +  * napięcie akumulatora napędowego
 +  * chwilowy prąd pobierany przez wielowirnikowiec
 +  * energia pobrana z akumulatora (licznik mAh)
 +  * liczba satelit
 +  * kąt odchylenia wielowirnikowca względem północy (kurs magentyczny)
 +  * odległość od miejsca startu
 +  * kurs między punktem startu a aktualną pozycją wielowirnikowca
 +  * prędkość wznoszenia/​opadania
 +  * wysokość względem poziomu startu
 +  * temperatura wewnętrzna modułu IMU
 +  * temperatura wewnętrzna czujnika baromatrycznego
 +  * czas pracy komputera pokładowego
 +wyświetlane są dodatkowo informacje o:
 +  * wybranym profilu lotu: 
 +    * "P:1 "
 +    * "P:2 "
 +    * "P:3 "
 +    * "P:4 "
 +  * aktualnym trybie lotu:
 +    * DHF/DHF+ALH (Profil 1)
 +    * DHF+ALH/​DHF+ALH+CFF (Profil 2)
 +    * DHF+ALH/​DHF+ALH+GHP (Profil 3)
 +    * DHF+ALH+CFF/​DHF+ALH+CFF*GHP (Profil 4)
 +
 +Więcej w rozdziale:
 +[[http://​wiki.rcconcept.pl/​doku.php?​id=produkty:​obsluga_kanalu_telemetrycznego_w_systemie_hott|Obsługa kanału telemetrycznego w systemie HoTT]]
 +
 +Najnowszy FirmWare do pobraniu tutaj:
 +[[http://​wiki.rcconcept.pl/​doku.php?​id=produkty:​oprogramowanie_wbudowane_dla_easycsdu_pro|FirmWare dla easyCSDU PRO]]
 +
 +===== 05.05.2013 =====
 +Nowy FirmWare Hornet_v4.15 ma zaimplementowaną obsługę wyjścia szeregowego (PPM, Sum Signal) w odbiornikach firmy GRAUPNER. Dodana została również obsługą kanału telemetrycznego HoTT. Niebawem parametry komputera pokładowego easyCSDU PRO będą prezentowane na wyświetlaczu telemetrycznym aparatury zdalnego sterowania serii HoTT.
 +
 +Więcej w rozdziale:
 +[[http://​wiki.rcconcept.pl/​doku.php?​id=produkty:​wspolpraca_z_odbiornikami_systemu_hott|Współpraca z odbiornikami systemu HoTT]]
 +
 +Najnowszy FirmWare do pobraniu tutaj:
 +[[http://​wiki.rcconcept.pl/​doku.php?​id=produkty:​oprogramowanie_wbudowane_dla_easycsdu_pro|FirmWare dla easyCSDU PRO]]
 +
 +===== 03.05.2013 =====
 +Update oprogramowania MultiRotorGCDT. Aktywacja kompasu 3D została przeniesiona z zakładki IMU (nieprofilowanej) do zakładki trybu lotu (profilowanej). Jest to początek przebudowy aplikacji w kierunku profilowania wszystkich parametrów. Zwiększy to przejrzystość i elastyczność całego systemu. Zmiany będą wprowadzane małymi krokami.
 +
 +===== 01.05.2013 =====
 +Sporo zmian w oprogramowaniu wbudowanym (firmware) komputera pokładowego. Większość związana z funkcjonalnością AutoPilota oraz wbudowanego systemu bezpieczeństwa HFS (Hornet Fail Safe).
 +
 +Nowe oprogramowanie wbudowane (firmware) regulatorów obrotów easyESCU. Oprogramowanie wymaga zmiany bootloadera i musi być przeprowadzone przez serwis RCConcept.
 +
 +===== 27.03.2013 =====
 +Testy stabilizatora do gimbala 2D są na ukończeniu:​\\
 +<​html>​
 +<object style="​height:​ 250px; width: 400px"><​param name="​movie"​ value="​http://​www.youtube.com/​v/​3vGDOnAlSzI"><​param name="​allowFullScreen"​ value="​true"><​param name="​allowScriptAccess"​ value="​always"><​embed src="​http://​www.youtube.com/​v/​3vGDOnAlSzI"​ type="​application/​x-shockwave-flash"​ allowfullscreen="​true"​ allowScriptAccess="​always"​ width="​400"​ height="​250"></​object>​
 +</​html>​
 +
 +Aby ułatwić obsługę modułu gimbalSTAB użytkownik nie będzie musiał uruchamiać aplikacji na komputerze PC. Wszystkie parametry będą programowalne przy pomocy przycisku PROG i aparatury.
 +
 +===== 25.03.2013 =====
 +W ofercie sklepu pojawił się dwuosiowy stabilizator kamery AP-300:\\
 +{{http://​sklep.rcconcept.pl/​996-thickbox_default/​ap-300-gimbal-gotowy-do-uzycia-.jpg?​300}}
 +
 +{{http://​sklep.rcconcept.pl/​stabilizatory-kamer/​498-ap-300-gimbal-gotowy-do-uzycia-.html|AP-300 w Sklepie Fabrycznym RCConcept}}
 +
 +===== 11.03.2013 =====
 +Dzięki dużemu zainteresowaniu zwiedzających podczas zeszłorocznego Przeglądu BSL oraz prężnie działającym pracownikom Muzeum Techniki już w przyszłym tygodniu zaczyna się II Przegląd Bezzałogowych Systemów Latających. ​
 +
 +Wystawa rozpoczyna się w poniedziałek 18 marca i trwa do 24 marca. ​
 +
 +Więcej informacji można znaleźć na stronie przeglądu:
 +[[http://​bsl.muzeumtechniki.warszawa.pl/​index.php]]
 +
 +To co szczególnie może zainteresować osoby zajmujące się tematyką wielowirnikowców i FPV to seminarium z udziałem przedstawicieli Urzędu Lotnictwa Cywilnego i Państwowej Agencji Żeglugi Powietrznej,​ na którym będą poruszone zagadnienia takie jak:
 +- rozwój polskich bezzałogowców,​
 +- uwarunkowania prawne,
 +- przestrzeń powietrzna,
 +- doświadczanie konstruktorów i użytkowników.
 +
 +W imieniu wszystkich wystawców i organizatorów serdecznie zapraszamy ;-).
 +
 +===== 15.02.2013 =====
 +Zmiany w oprogramowaniu do ustawiania parametrów wielowirnikowych platform latających Hornet:
 +  * [[http://​wiki.rcconcept.pl/​doku.php?​id=produkty:​oprogramowanie_multirotorgcdt#​najnowsza_wersja|MultiRotorGCDT_v4.09_15.02.2013]]
 +
 +Nowy firmware do [[produkty_rcc:​moduly_elektroniczne:​easycsdu_pro|komputera pokładowego easyCSDU PRO]] zostanie opublikowany na początku przyszłego tygodnia - zmiany będą dotyczyły głównie autopilota oraz nowych funkcji potrzebnych do współpracy z oprogramowaniem [[produkty:​oprogramowanie_android|HornetTooler]].
 +
 +Nowy firmware do [[produkty_rcc:​moduly_elektroniczne:​easyescu4|regulatorów obrotów easyESCU]] będzie dostępny pod koniec przyszłego tygodnia. Ponieważ zmiany w oprogramowaniu są znaczne, konieczna będzie wizyta w serwisie.
 +
 +===== 10.02.2013 =====
 +Nawiązaliśmy współpracę z firmą WEATRONIC GmbH, która produkuje bardzo zaawansowane systemy RC. Moduły nadawczy DV4 można podłączyć do każdej aparatury, zwiększając zasięg oraz pewność działania linku radiowego między aparaturą operatora a odbiornikiem modelu. Tam gdzie istotne jest bezpieczeństwo i pewność działania pojawia się WEATRONIC. My również zaczynamy go stosować w platformach profesjonalnych.
 +
 +Więcej na stronie: [[http://​www.weatronic.com]].
 +
 +W przypadku zainteresowania produktami tej firmy zapraszamy do kontaktu: info@rcconcept.pl lub 22 637 81 21. Czas dostawy 3-5 dni roboczych.
wiadomosci_rcc_2013.txt · ostatnio zmienione: 2014/01/02 17:27 przez Piotr Kleczyński